#

Tüm ailemiz ve paydaşlarımızın emeğine sağlık

Paydaş Sivil Toplum Kuruluşları bir araya gelerek, Elazığ’ın yaralarını el birliğiyle sarabilmek ve hayatın yeniden normalleşmesini sağlayabilmek adına, @elazigtso çatısı altında ara vermeden yerel sivil toplumun da katılımıyla 400’ün üzerinde gönüllü ile çalışmalarda bulunduk.

STK Afet Koordinasyon Platformu adı altında Elazığ Valiliği koordinasyonuyla köy köy, mahalle mahalle, camilerden cemevlerine, çadır kentlerden okullara ihtiyaç tespitleri yaparak dağıtım gerçeklestirdik.

İçişleri Bakanımız SN.Süleyman SOYLU, Sağlık Bakanımız SN. Dr. Fahrettin KOCA ve Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanımız SN. Zehra Zümrüt SELÇUK, CHP Elazığ Milletvekili SN.Gürsel EROL, Elazığ Valisi SN. Çetin Oktay KALDIRIM ve Elazığ Belediye Başkanı SN. Şahin ŞERİFOĞULLARI depo faaliyetlerini ziyaret ettiler. Bakanlarımız gönüllü katılımı ile STK Afet Koordinasyon Platformu çalışmalarını desteklediler.

Bir şehrin sıkıntısına ve üzüntüsüne ortak olurken paylaştığımız şeylerin afet bölgesi kadar sivil toplumun ve bizlerin hayatlarında da kıymetli olduğuna inanıyoruz. STK Afet Koordinasyon Platformu altında olan tüm Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte olmak biz Çorbada Tuzun Olsun Derneği’ne çok şey kattı. Tüm paydaşlarımızın emeğine sağlık.