İNSANİ YARDIM

Temel İnsani Yardım faaliyeti olarak düzenli olarak her gün gıda dağıtımı yapılmaktadır. Gıda dağıtımlarına katılım dışarıya açıktır. Grup veya birey olarak katılım gösterirken önceden bildirilmesi yemek çeşidinin düzenlemesi ve katılım sayısının belirlenmesi açısından önemlidir. Sayı çokluğunda önbildirimde bulunmadan gelen gönüllüler, sayı çokluğunda dağıtıma alınamayabilir veya olası başka gönüllü faaliyetlere yönlendirilebilir.

Ayın belirli haftalarında, sorumlu ekipler tarafından keşif ve lojistik dağıtımlarında bulunulmaktadır. Keşif ve lojistik dağıtımlarında çay, battaniye, kıyafet, ayakkabı ve hijyen setleri gibi temel insani yardım eşyaları dağıtılmaktadır. Şu an için keşif ve lojistik desteği Beyoğlu, Beşiktaş, Kadıköy, Fatih, Şişli ve Üsküdar’da faaliyet gösterilmektedir. Olası ihbarlarda İstanbul’un diğer ilçelerindeki evsizlere destek olunmaya çalışılmaktadır.

İnsani yardım (gıda ve lojistik) dağıtımları derneğin ana faaliyeti olan topluma geri kazanım faaliyetleri için bir araç olarak kullanılmaktadır.

Detaylı bilgiye menüden gıda dağıtımı sekmesinden ulaşabilirsiniz.

© 2022 . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.